Milwaukee Engineering Raiders
Schedule
Overall: 23-11 - Conference: 17-5 | |||
2/22 | vs. UW-Oshkosh • | L, 11-9 | BX |
3/2 | vs. Beloit • | W, 5-1 | BX |
3/2 | vs. Beloit • | L, 15-12 | BX |
3/10 | vs. Penn State-Abington • | Cancelled | |
3/11 | at Fitchburg State • | L, 3-2 | BX |
3/12 | at Rochester Tech | W, 15-1 | BX |
3/12 | vs. Farmingdale State • | W, 13-3 | BX |
3/14 | at Bethel • | W, 9-3 | BX |
3/15 | at Mass-Dartmouth • | W, 14-4 | BX |
3/15 | vs. Ohio Northern • | L, 9-5 | BX |
3/20 | vs. UW-Oshkosh • | Postponed | V LS |
3/23 | vs. St. Mary's (Minn.) • | Cancelled | |
3/23 | at Wheaton (Ill.) • | L, 2-1 | |
3/23 | at Wheaton (Ill.) • | W, 9-2 | |
3/23 | vs. St. Mary's (Minn.) • | Cancelled | |
3/24 | vs. St. Mary's (Minn.) • | Cancelled | |
3/27 | vs. Marian * • | W, 11-3 | BX |
3/27 | vs. Marian * • | W, 7-4 | BX |
3/30 | vs. Concordia-Chicago * • | W, 1-0 | BX |
3/30 | vs. Concordia-Chicago * • | W, 9-4 | BX |
4/5 | at St. Norbert * • | L, 9-8 | BX |
4/5 | at St. Norbert * • | W, 13-3 | BX |
4/6 | at Dominican * • | W, 8-5 | BX |
4/6 | at Dominican * • | W, 10-3 | BX |
4/10 | at Illinois Tech * • | L, 3-2 | BX |
4/10 | at Illinois Tech * • | L, 9-2 | BX |
4/13 | vs. Benedictine * • | W, 3-2 | BX |
4/13 | vs. Benedictine * • | W, 15-5 | BX |
4/16 | vs. Edgewood * • | W, 14-3 | BX |
4/16 | vs. Edgewood * • | W, 13-8 | BX |
4/17 | at Wis.-Milwaukee | L, 13-5 | |
4/20 | at Aurora * • | W, 10-4 | BX |
4/20 | at Aurora * • | L, 16-5 | BX |
4/24 | vs. Concordia (Wis.) * • | W, 6-2 | BX |
4/24 | vs. Concordia (Wis.) * • | L, 3-2 | BX |
4/27 | vs. Rockford * • | W, 8-7 | BX |
4/27 | vs. Rockford * • | W, 12-5 | BX |
4/30 | at Wisconsin Lutheran * • | W, 17-3 | |
4/30 | at Wisconsin Lutheran * • | W, 10-2 | |
5/3 | at Lakeland * • | 4:00 PM | |
5/3 | at Lakeland * • | 7:00 PM | |
5/5 | at Carroll • | 2:00 PM | |
5/5 | at Carroll • | 4:30 PM |
All times Eastern (* Conference; • Region)
Overall: 23-11 - Conference: 17-5 | |||
3/27 | vs. Marian * • | W, 11-3 | BX |
3/27 | vs. Marian * • | W, 7-4 | BX |
3/30 | vs. Concordia-Chicago * • | W, 1-0 | BX |
3/30 | vs. Concordia-Chicago * • | W, 9-4 | BX |
4/5 | at St. Norbert * • | L, 9-8 | BX |
4/5 | at St. Norbert * • | W, 13-3 | BX |
4/6 | at Dominican * • | W, 8-5 | BX |
4/6 | at Dominican * • | W, 10-3 | BX |
4/10 | at Illinois Tech * • | L, 3-2 | BX |
4/10 | at Illinois Tech * • | L, 9-2 | BX |
4/13 | vs. Benedictine * • | W, 3-2 | BX |
4/13 | vs. Benedictine * • | W, 15-5 | BX |
4/16 | vs. Edgewood * • | W, 14-3 | BX |
4/16 | vs. Edgewood * • | W, 13-8 | BX |
4/20 | at Aurora * • | W, 10-4 | BX |
4/20 | at Aurora * • | L, 16-5 | BX |
4/24 | vs. Concordia (Wis.) * • | W, 6-2 | BX |
4/24 | vs. Concordia (Wis.) * • | L, 3-2 | BX |
4/27 | vs. Rockford * • | W, 8-7 | BX |
4/27 | vs. Rockford * • | W, 12-5 | BX |
4/30 | at Wisconsin Lutheran * • | W, 17-3 | |
4/30 | at Wisconsin Lutheran * • | W, 10-2 | |
5/3 | at Lakeland * • | 4:00 PM | |
5/3 | at Lakeland * • | 7:00 PM |
(* Conference; • Region)
2024 Standings
Milwaukee Engineering | 17-5 | 23-11 |
Aurora | 18-6 | 29-9 |
Benedictine | 16-6 | 27-9 |
Marian | 15-7 | 22-14 |
Illinois Tech | 15-7 | 21-16 |
Edgewood | 12-10 | 18-19 |
Concordia (Wis.) | 11-11 | 16-19 |
Rockford | 11-11 | 15-21 |
Concordia-Chicago | 10-13 | 18-20 |
St. Norbert | 8-14 | 15-22 |
Dominican | 7-15 | 15-23 |
Wisconsin Lutheran | 3-19 | 9-29 |
Lakeland | 2-20 | 7-30 |